Нардеп Дирдін втрутився у ситуацію із забезпечення первомайських військових непридатним житлом.

Сучасна армія України пройшла тернистий шлях свого розвитку, що включає як етапи оптимізації,  так і скорочення військового складу та його розформування. Події 2014 року, анексія Росією Криму, стали доказом гострої необхідності зміцнення обороноздатності України та проведення подальших реформ. На сьогодні Збройні Сили України  відновили свою боєздатність.

Щороку, 6 грудня, в Україні відзначають День Збройних Сил України відповідно до ЗУ «Про Збройні Сили України» та Постанови ВРУ «Про День Збройних Сил України». На нашу думку, громада та загалом український народ не мають лишатися осторонь від цієї знаменної події. Адже Збройні сили України — це не просто військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаюєься оборона України,  це й формування , що стоїть на захисті її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України.

Вищевикладене підкреслює всю важливість та ментальну цінність ЗСУ для кожного з нас. Проте, про яку повагу та вдячність може йти мова, якщо навіть на місцевому та державному рівні нехтують правами військових. Про цю ситуацію стало відомо народному депутату Верховної Ради України 9 скликання М.Є. Дирдіну. Первомайські військові звернулися до депутата за допомогою, мотивуючи це небезпечними, несправедливими та незадовільними умовами життя їх самих та їхніх родин.

Попередньо події розвивалися наступним чином: 15 липня 2016 р. на підставі рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради від лінії Міністерства оборони України,  військовими було отримано 38 квартир по вул. Достоєвського, 32. Частина з них для службового і частина для постійного проживання. Проте для повноцінного проживання цей будинок не був пристосований, тому що в під’їзді було відсутнє підключення до таких благ як електро-газо-водопостачання і водовідведення.

Якщо ж за власні кошти, шляхом заміни лічильників, мешканці підключили водозабезпечення і електрозабезпечення, то з газом все обернулося складніше. Газове господарство м. Первомайська  відмовилось виконувати будь-які роботи по приєднанню  труб до існуючого газопроводу, так як дані роботи, відповідно до їхніх документів, повинен виконувати «Миколаївгаз». Наступним кроком мешканців стало звернення до «Миколаївоблгазу», де також було отримано відмову: « потужність в точці приєднання центрального газопроводу, який іде по першому поверху  будинку не передбачає забезпечення індивідуального газового опалення». Останнім кроком стало звернення до мера міста Первомайська – Дромашко Л.Г., але це звернення не увінчалося успіхом, як і попередні.

Після отримання негативних відповідей, зробили колективне звернення до Президента України, тоді ще Порошенка П.А., звернення були також до Уповноваженого  ВРУ з прав людини, Міністра оборони України, начальника головного квартирно- експлуатаційного  управління Збройних Сил України, начальника головного квартирно-експлуатаційного управління м.Первомайська, ПАТ « Миколаївгаз». На них було отримано просто відписки і посилання на бездіяльність одне одного. «Миколаївгаз» посилається на вину Міністерства оборони, нібито це вони прийняли будинок від забудовника без існуючих газових мереж, у свою чергу Міністерство оборони це спростовує і каже, що приймали як раз таки представники газового господарства, представники міської ради, представники квартирно-експлуатаційного відділу  Миколаєва.

Зневірившись, первомайськими військовими було ініційовано звернутися колективним зверненням до народного депутата України Дирдіна М.Є. та Президента України Зеленського В.О.

З метою віднайдення шляхів вирішення проблеми, особисто М. Дирдіним та його помічником В. Порхуном було ініційовано зустріч з мешканцями будинку в стінах приймальні, виїжджали та оглядали місце подій, зверталися до керівництва Миколаївоблгазу, обговорювали питання, порушене у зверненні з губернатором О. Стадніком, залучали ЗМІ.

Від Президента України також було отримано ґрунтовні відповіді, принаймні, з номерами і датами, та з заключеннями договорів – хто і від якого підприємства приймав дім. Мешканці дізналися хто забудовник, коли в експлуатацію було здано даний під’їзд.

Після вищезазначеного газове господарство активізувалося, викликали мешканців до себе і запропонували написати офіційну заяву, бо з їх слів, попередньо офіційно до них ніхто не звертався. Після цієї заяви  з газового господарства відповіли: «Потужність даного газопроводу не витримає індивідуального опалення», але як ми побачили, принаймні  два під’їзди цього 10-ти поверхового будинку повністю забезпечені індивідуальним опаленням. Тож далі буде.

джерело фото

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *