Чи буде притулок для собак у Первомайську?

Сьогодні 19.11.2019р відбулася зустріч з місцевим керівництвом та активістами міста Первомайськ, ініційована Іриною Завадською, Юлією Черковою, Оксаною Новицькою та депутаткою міської ради Наталією Сабліною. з приводу безпритульних собак у місті. Навіть не знаю з чого почати…  Але є гарні новини, тому раджу дочитати до кінця. Не те, що раджу, а наполягаю!

Сьогодні тільки зрозуміла, що для того щоб попасти до мера на прийом, однієї заяви(з визначеною датою та зареєстрованою) недостатньо. Що окрім цього треба – не зрозуміло. Може хтось пояснить, щоб у слідуючий раз нас «носиком не тикали»?

Нас було  40 в човні, не враховуючи собаку! Дуже порадувало те, що люди в нас все ж не байдужі! І собаки теж! Дякую всім, хто прийшов! Сподіваюсь, що надалі нас тільки побільшає, бо здаватись не можна. Тільки в наших руках наше життя та життя і здоров’я наших дітей. Дякуємо Людмилі Григорівні, що, незважаючи на свій тяжкий стан здоров’я та велику зайнятість все ж знайшла час для самих активних і небайдужих людей міста! Особливо дякую зоозахисникам, бо найбільше турбуєтесь про тварин саме ви і тільки разом ми зможемо знайти гуманний і правильний метод Контролю за чисельністю та розмноженням тварин. А він просто необхідний!

Безпритульні, неконтрольовані собаки, на перший погляд, не таке і страшне лихо, але то все до першої скаженої білки чи лисиці. А враховуючи проблеми з вакциною від сказу у нашому місті, це буде просто катастрофа! І це треба розуміти, і цю проблему треба вирішувати, а не чекати поки якийсь підприємець захоче зайнятися відловом собак.

Було запропоновано багато пропозицій і всі вони ще будуть розглядатися і затверджуватися.  Всі погодились, що потрібен притулок. Але основна проблема в його реалізації полягає в поганому фінансуванні. То ж кошти на нього потрібно десь брати, тому нами були запропоновані такі пропозиції:

 1. Обов’язкова реєстрація та стерилізація безпритульних тварин.
 2. Обов’язкова реєстрація та облік тварин, що мають власників.
 3. Внесення до електронної бази даних зареєстрованих тварин.
 4. Інформування жителів міста про правила утримання, поводження з домашніми тваринами та відповідальність за неналежне поводження з ними.
 5. За неналежне утримання в домашніх умовах — ШТРАФ
 6. За вільне переміщення тварини за межами квартири, подвір’я окремого будинку — ШТРАФ
 7. За залишення домашніх тварин без догляду та піклування — ШТРАФ;
 8. Якщо тварина все ж загубилася або втекла, зобов’язати власника сплатити організації, яка здійснила вилов та тимчасову ізоляцію тварини, вартість витрат на вилов, ветеринарне обслуговування та утримання тварини.
 9. Зобов’язати органи внутрішніх справ (патрульно-постова служба та дільничні інспектори поліції) здійснювати нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин у громадських місцях та вживати відповідні заходи у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин.

І нарешті, чудові новини!

 1. Буде створена група в facebook, де власники собак зможуть слідкувати за новинами, шукати собі улюбленців та сприяти рішенню проблеми, ділитися своїми пропозиціями, допомогати у рішенні проблеми з безпритульними тваринами.
 2. Буде створена ініціативна група по рішенню цієї проблеми.
 3. І найголовніше, кожен з вас, у кого є собаки чи коти, має можливість безкоштовно стерилізувати свою тваринку. Для цього потрібно звернутися за адресою: вул.Марії Демченко, 8-В; або зателефонувати за номером (05161)7-53-58; або написати у групу facebook

Тільки якщо кожен буде відповідальним в своїх діях, буде належним чином відноситися до свого улюбленця, почне враховувати інтереси та турбуватися про здоров’я інших людей, а насамперед дітей, ми зможемо побудувати країну європейського зразка, а можливо, ще й кращу. І тоді не ми будемо на когось рівнятися, а будуть рівнятися на нас! Все в наших руках!

2 thoughts on “Чи буде притулок для собак у Первомайську?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *