Що не так з автокріслами?

Нарешті нардепи вирішили питання з безпекою дітей в авто. Але і тут знайшлися свої протиріччя та камені спотикання, про них і поговоримо.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, згідно з яким автокрісло дозволяє знизити смертність немовляти при аварії на 70%, а дітей — на 54-80%, був прийнятий законопроект, №1150, згідно якому дітей до 12 років і зростом до 145см в автівці можна перевозити тільки у автокріслах. При порушенні — штраф! На перший раз 510грн., на другий, впродовж календарного року — 850грн.

Також, законопроект забороняє перевезення дітей, не досягнувших 16 років, у кузові грузового автомобіля та організованих груп детей у темний час доби.

Керманичі не з захватом сприйняли цю новину, є на те свої причини.
По-перше- це багатодітні сім’ї, у яких по 3-5 дітей і кожному потрібно крісло. Одним словом місія майже нездійсненна.

По-друге, що робити таксистам? Адже, їм потрібно купувати автокрісло і возити його з собою, можливо ще й не одне, або взагалі не брати пасажирів з дітьми.
Є країни з такими ж штрафними санкціями і там деякі автівки в службі таксі заздалегіть обладнані автокріслами, але це коштує дорожче чим звичайний виклик.

Також незрозуміла ситуація з моделями автомобілів старого зразка, конструкція яких не передбачає використання автокрісел. Мова йде про машини, випущені в радянські часи, а також іномарки, випущені в минулому столітті. Ці авто проектували і робили за часів, коли автокрісел і в помині не було. Як бути таким автомобілістам — питання риторичне.

З сучасними дорогущими авто типу спорткара «Порше» або «Тесла» теж виходить казус. Конструкція цих машин має якусь подобу дитячого автокрісла, але закон його автокреслом не називає і як вам бути — не знає ніхто.

І накінець, третій камінь- це ціна!
Ми провели невеличкій дослід з купівлею автокрісла. Насправді з автокріслами почався справжній бум!

Ціни нових крісел варіюються від 1300грн- китайське барахло, в якому дитина сидить як на табуретці, з приводу захисту -якість залишає бажати кращого. І до 7000грн.- нормальна якість, зручність вище рівнем, функціональність і безпека відчутно краща.

Якщо роздивлятися крісла б/у, то ще декілька днів назад можна було купити автокрісло за 350грн! Буквально на очах крісла просто розгрібають. Зараз, якщо і знайдете крісло б/у, то десь за 1000грн.

У соц.мережах люди вигукують, що безглуздо вимагати крісла в авто, коли діти можуть їздити в маршрутках стоячи на одній нозі на сходах.

Деякі відмовляються від крісел і переходять на громадський транспорт, але в ньому не менш небезпечно, бо найчастіше люди вимушені їздини в ньому навстоячки, а з нашою звичкою водіїв маршруток лихачити, то потрібно під ноги заздалегідь кидати матрац. Окрім цього це ще «чудова» можливість підхопити якусь болячку.
То ж вам вирішувати- безпека та здоров’я вашої дитини чи зручність та економія.

П.с. Попереджаємо! Крадуть крісла з автівок нахабним чином. ПИЛЬНУЙТЕ!

джерело відео youtube

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *